Cyklotrasa – 45 km (resp. 35 km)


Bechyně – Dobronice – Stádlec – Želeč – B. Smoleč – Bechyně

Z Bechyně vyjedete ve směru Senožaty / Opařany kolem benzínové pumpy (POZOR ZAČÁTEK TRASY NENÍ ZNAČEN !!!) - Senožaty – (*odbočka z trasy do Dobronic) – u odbočky na obec Rataje zleva navážete na cyklotrasu č. 31 - na začátku vesnice Staré Sedlo – odbočíte vpravo do Křídy a dále Stádlce - stádlecké náměstí projedete rovně - zabočíte v pravém dolním konci kolem „Zámečku“ a pokračujete až na řetězový most přes řeku Lužnici**. Vystoupáte prudké serpentiny - Dobřejice - Čenkov (rovně přetnete silnici II. tř. a poté i železnici spojující Bechyni s Táborem) – přecházíte na cyklotrasu č. 1171.

* (Zde možnost zkrácení trasy o cca 10 km - na křižovatce před Čenkovem zahnete doprava a pokračujete přímo po frekventované silnici II tř. Tábor - Bechyně směrem - Všechlapy, před Bechyňskou Smolčí odbočit vpravo na cyklotrasu č. 1136 – Černýšovice, Hutě – most přes řeku Lužnici - Bechyně)

Pokračujete přes Bezděčín přímo do Želče – přecházíte na cyklotrasu č. 12 - vesnici projedete a na křižovatce zabočíte vpravo do Hlavatců – tyto projedete rovně – na křižovatce u Rytířského a Nového rybníka - zabočíte vpravo směr Sudoměřice – Bechyně.

Přechod na cyklotrasu č. 1136 - projedete Černickou oborou kolem „Zámečku Černice“ – (zabočit vpravo kolem golfového klubu, po cca 500 m ze silnice odbočit vlevo a pokračovat po zelené turistické značce) hájenka Marunka – Bechyňská SmolečČernýšovice Hutě – most přes řeku Lužnici – Bechyně.


* možnost odbočky z trasy do vsi Dobronice (odbočka z trasy – nutno se vrátit zpět, navíc najedete cca 3 km)
 zde zřícenina hradu ze 14. stol., přístupná věž s vyhlídkou na řeku Lužnici, nedaleko gotický kostel Panny Marie rovněž ze 14. stol.

** řetězový most přes řeku Lužnici po Stádlcem
 technická památka z roku 1848. Most stál původně v Podolsku přes Vltavu na silnici Tábor - Písek. Před dostavbou Orlické přehrady v roce 1960 byl most rozebrán, uložen a v letech 1971 - 1974 znovu postaven na nynějším místě. V současnosti jediný řetězový most v Čechách.

Doporučené turistické mapy:
 Táborsko 1:100 000 (Kartografie)
 Táborsko jih a střední Lužnice č. 76 1:50 000 (KČT)
 Písecko č. 71 1:50 000 (KČT)
 Jihočeské cyklotrasy IV, 1:75.000
(Turistické a mapové centrum Jižní Čechy)

Trasy jsou většinou vedeny po méně frekventovaných silnicích. Přesto prosíme při jízdě o opatrnost, jedete za plného provozu a na svoje nebezpečí.