CYKLOTRASA – 30 KM

Bechyně – Hutě – Černýšovice – Bechyňská Smoleč – hájenka Marunka – Černice, golf – Černická obora – Hodonice – Bechyně

Z Bechyně vyjedete od hotelu „U Draka“ okolo rybníka Trubný po cyklotrase čís. 1136 směrem k závodu Jihočeská keramika (sídliště Na Libuši), pokračujete kolem hřbitova k řece Lužnici. Přejedete most do obce Hutě, vystoupáte vzhůru do kopce a na křižovatce odbočíte vlevo do Černýšovic a Bechyňské Smolče.

Projedete Bechyňskou Smolčí směrem na Sudoměřice a před koncem obce odbočíte z hlavní silnice vlevo k vlakové zastávce ČD, přejedete trať a dále pokračujete lesní cestou „Černickou oborou“ po zelené turistické značce kolem hájenky „Marunka“, po výjezdu z lesa odbočte vpravo na silnici do Černic (zámeček – golfové hřiště). Zde zahnete kolem budovy golfového klubu doleva na silnici směr Soběslav. Cca 100 m za koncem golfového hřiště zahněte vpravo po lesní cestě do obory .

Černickou oboru projedete po lesní silnici. Z obory vyjedete na silnici – Nová Ves – Sudoměřice a pokračujete vpravo směr Sudoměřice u Bechyně. U betonárny bývalého závodu Jihotvar (dnes fi. Kakaščík, Týn) zahnete doleva směr Jamník a pokračujete po vedlejší silnici rovně kolem bývalého vojenského letiště (rozbitá cesta).

Na další křižovatce na kopci (silnice Březnice – Hodonice) zahnete vpravo, pokračujete po cyklotrase čís. 1098 do Hodonic a dále kolem letiště do Bechyně.

Doporučené turistické mapy:

 Táborsko 1:75000 (Shocart)
 Táborsko 1:100 000 (Kartografie)
 Táborsko jih a střední Lužnice č. 76
1:50 000 (KČT)
 Jihočeské cyklotrasy IV, 1:75.000 (Turistické a mapové centrum Jižní Čechy)

Trasy jsou většinou vedeny po méně frekventovaných silnicích. Přesto Vás prosíme při jízdě o opatrnost, jedete za plného provozu a na svoje nebezpečí.